W ośrodku szkoleniowym ŠKODA Autodrom Poznań odbyło się szkolenie z zakresu doskonalenia techniki jazdy oraz obsługi wideorejestratora dla funkcjonariuszy jednostek podległych Komendzie Wojewódzkiej Policji w Radomiu.
Funkcjonariusze doskonalili technikę jazdy oraz obsługę systemu RDVideo w pojazdach ŠKODA SUPERB, zaadaptowanych w zakresie sygnalizacji świetlnej i dźwiękowej przez naszą firmę.
Szkolenie obejmowało część praktyczną z zakresu bezpiecznej jazdy, realizowaną w warunkach torowych. Uczestnicy mieli możliwość doskonalenia reakcji w sytuacjach awaryjnych, m.in. podczas hamowania na nawierzchniach o różnej przyczepności, omijania przeszkód, jazdy po łukach oraz ćwiczeń na płycie poślizgowej i szarpaku.
Istotnym elementem szkolenia była również obsługa systemu RDVideo. Część dotyczącą wideorejestratora przeprowadziła firma ZURAD, odpowiedzialna za dostarczenie i wdrożenie tego rozwiązania.
Szkolenie dotyczyło pojazdów ŠKODA SUPERB wyposażonych w system RDVideo. Adaptację pojazdów w zakresie sygnalizacji świetlnej i dźwiękowej wykonała nasza firma, we współpracy z CRH Żagiel Auto Sp. z o.o.
Tego typu szkolenia są ważnym uzupełnieniem procesu przekazania pojazdów do użytkowania. Pozwalają funkcjonariuszom nie tylko doskonalić technikę jazdy w kontrolowanych warunkach, ale również w praktyce zapoznać się z obsługą systemów zamontowanych w pojeździe.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz partnerom za profesjonalną współpracę.